בגרות ערב דה-שליט

מסלול החיים של הישראלי הממוצע כולל בתוכו מספר תחנות. אחרי הצבא יבואו כמעט תמיד, בשלב זה או אחר, הלימודים הגבוהים. אלא שישנם חיילים אשר תעודת הבגרות שלהם אינה מלאה, או לכל הפחות אינה מספיקה להם לקבלה לתחום לימודים מסוים. השלמת בגרויות היא הפיתרון עבורם.

אנחנו נתייחס כאן לאחד המוסדות המציעים זאת, ונמנה את המאפיינים של השלמת בגרות ערב דה-שליט.

על בית הספר

ההיסטוריה של בית ספר בגרות ערב דה-שליט מתחילה ב-1987, מה שהופך אותו לותיק בישראל בתחום ההכנה לבגרויות. בית הספר מציע הכנה מקיפה לבגרויות במקצועות מגוונים, הכנה הכוללת שעות לימוד פרונטליות ותגבורים אישיים לכל תלמיד. לקראת סוף הקורס, נערכים תגבורים, המתמקדים בתרגול בגרויות משנים עברו.

בית הספר בגרות ערב דה-שליט פועל בשני מחזורים לאורך השנה, במקביל למועדי הבחינות:

  • מחזור חורף – בין החודשים ספטמבר עד ינואר. נועד להכין לבגרויות הנערכות בחודשים ינואר - פברואר.
  • מחזור קיץ – בין החודשים פברואר עד יוני. נועד להכין לבגרויות הנערכות בחודשים יוני - יולי.

הלימודים, יש לציין, מועברים על ידי מורי תיכון בעלי ניסיון רב בבהוראה ובהכנה לבגרויות. מרבית המורים משמשים גם כמעריכי בחינות מטעמו של משרד החינוך, וחלקם כרכזי מקצוע בבית הספר בו הם מלמדים.

מסלולי הבגרויות

חיילים משוחררים ההמעוניינים לבצע השלמת בגרות ערב דה-שליט יכולים לבחור במספר מקצועות, בהם ניתנים שיעורים ותרגולים סדירים. הטבלה הבאה מראה את המקצועות העיקריים הנלמדים בבית הספר:

מקצוע

מספר יחידות לימוד

מתמטיקה

3-5

אנגלית

3-5

ספרות

2

תנ''ך

2

לשון

2

היסטוריה

2

אזרחות

2

גיאוגרפיה (מורחב)

5

פיזיקה (מורחב)

5

ומה עם ההנחות?

בית הספר בגרות ערב דה-שליט מקנה לחיילים משוחררים מספר הטבות עיקריות. כל חייל משוחרר אשר נרשם להשלמת אחת הבגרויות בבית הספר זכאי להנחה של 25% מהמחיר הכולל. בנוסף על כך, בית הספר מאפשר לחיילים המעוניינים בכך ללמוד על חשבון כספי הפיקדון האישי.

יש לציין יתרון חשוב אחר של השלמת בגרות ערב דה-שליט: בית הספר "מתחייב" שתלמידיו יקבלו ציון העולה על 90 בבחינת הבגרות. תלמיד שלא הגיע לציון זה יוכל להירשם לקורס חוזר, ולשלם את דמי ההרשמה בלבד. יש לציין כי, במקרה זה, נדרש שהתלמיד יהיה נוכח ב-80% לפחות ממפגשי הקורס, או לחילופין יגיש שש עבודות בית לבדיקתו של המורה.

פרטי יצירת קשר

כתובת: רחוב מנוחה ונחלה 58, רחובות.

טלפון: 1-700-700-350 או 08-9468895.

פקס: 08-9361947.

דואר אלקטרוני: office@bagrot-erev.co.il