הרגע הגדול הגיע. סיימת את שירותך הצבאי, הסתגלת לחזרה לבגדים האזרחיים ואתה מתחיל כבר כבר לתכנן את הנסיעה הבלתי נמנעת לחו''ל: דרום אמריקה? המזרח הרחוק? אירופה? זה ממש לא משנה. אנחנו נתייחס כאן לחשיבותו של ביטוח נסיעות, ולתנאים המיוחדים שמקבלים חיילים משוחררים במסגרתו.

מהו ביטוח נסיעות?

כצעד ראשון, ראוי להבין את שדה המשחק אליו אנחנו נכנסים, שנחשב לרחב בכל קנה מידה. ביטוח נסיעות נועד להיות מופעל במקרים של פגיעות פיזיות מכל סוג, ובעיקר תאונות, המתרחשות בעת נסיעה לחו''ל. במצבים אלה, יעניק הגורם המבטח (אליו נגיע בהמשך) פיצוי כספי בשיעור ניכר, שמטרתו לכסות את ההוצאות שבוודאי נגרמות.

ביטוחי נסיעות כוללים בתוכם, ברוב המקרים, גם התייחסות מסויימת לכבודה. על פיה, במקרה של נזק או גניבה של חלק מהפריטים, יוענק פיצוי בגובה מאות עד אלפי שקלים. אלא שהתמונה לא מסתכמת בכך: כדי לדבר על כיסויים אחרים של הביטוח, נדרש להתייחס כבר לפוליסות המקיפות יותר. וכאן בדיוק נכנסים לתמונה, פעמים רבות, חיילים משוחררים.

סוגים שונים של ביטוחי נסיעות (והקשר לחיילים משוחררים)

כשמדברים על ביטוח נסיעות, מדברים על עולם ומלואו: אין פוליסה אחת אשר דומה לחברתה כיום. בכל אחד מהמקרים, רשימת המקרים המביאים למימושה של הפוליסה משתנים, ועל אחת כמה וכמה הפיצוי הניתן במסגרתה. ברור שביטוח לחופשת סוף שבוע קצרה בקפריסין צריך להיות שונה מאשר זה המיועד לטיול בן שלושה חודשים בארגנטינה, נניח.

כאן, הגיע הרגע לסקור את מאפייני הטיול המסורתי שלאחר הצבא. מהבחינה הזו, העובדות מראות שחלק ניכר מהצעירים בוחרים בטיול תרמילאים ארוך, כשיעדים נפוצים הם דרום אמריקה, המזרח הרחוק ואוסטרליה. לטיולים אלה מספר מאפיינים משותפים, המגדילים כולם את הסבירות למימוש הביטוח, חלילה:

  • טרקים רגליים ארוכים
  • כניסה למקומות שאינם בהכרח תיירותיים
  • ביצוע פעילויות ספורט אתגרי
  • פרק זמן ארוך

כתוצאה, לא מפתיעה העובדה שחיילים משוחררים רבים בוחרים בביטוח מקיף מסוג זה, על כל צרה שלא תבוא. הפוליסות השונות מעניקות כיסוי לפרק זמן ארוך, תנאים מגוונים למימוש וכן שירותים שבכוחם להפוך למצילי חיים: שירותי חילוץ והצלה, למשל.

מה עם המחיר?

החייל הישראלי הממוצע אינו יכול להתגאות בחשבון בנק תופח במיוחד. אפילו כאשר הוא עובד במהלך הצבא או אחריו, ואפילו כשלוקחים בחשבון את כספי המענק, סביר שלאחר שנות הצבא נמצא הוא במצב כלכלי רגיש. השאיפה הברורה שלו (בהנחה שויתור על החלום הגדול אינו אופציה) היא לחסוך כמה שאפשר. ברכישת הביטוח, למשל.

החדשות הטובות הן שהוא לא יוצא למלחמה הזו לבדו. כיום, מעניקים גורמים רבים פוליסות ביטוח מסוג זה, חלקן עם התייחסות מפורשת לחיילים. כך, הם עשויים לזכות בהנחות בגובה של עשרות אחוזים, מה שהופך למשמעותי מאד בטיולים ארוכים. במקרים אחרים, דוגמת זה של קופת החולים "כללית", ניתן לחיילים משוחררים ביטוח נסיעות חינם למשך מספר חודשים, וזאת בהצטרפות לתכנית הביטוח המשלים של החברה.

היבטים אחרים של הנסיעה

יש לציין כי רכישת ביטוח נסיעות על ידי משוחרר טרי עשויה להעניק לו גם הטבות נוספות, הנוגעות לנסיעה ההולכת וקרבת לחו''ל. בהקשר הזה, ניתן למנות הנחות בגובה עשרות אחוזים הניתנים למשוחררים עבור חיסונים לקראת נסיעה לחו''ל – חלק מהותי גם כן לפני הטיולים הארוכים יותר.

נושאים חשובים


לימודים בחו"ל

למה ללמוד בחו''ל? יתרונות של לימודים בחו"ל ומידע נוסף במאמר הבא.

לקריאה נוספת

מלגות

אילו מלגות לחיילים משוחררים מרכזיות קיימות כיום? ומהי חשיבותן עבור המשוחרר הטרי?

לקריאה נוספת

עבודה מועדפת בקיבוץ

על אפשרויות התעסוקה בקיבוץ במסגרת עבודה מועדפת (חקלאות, לול, רפת ובתי אריזה), למי עבודה מועדפת בקיבוץ מתאימה ולמי אין מה לחפש שם - כל זאת ועוד במדריך

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה
מגזין חיילים משוחרים - AfterIDF
כל הזכויות שמורות © 2013-2024

קישורים מהירים