חיילים רבים מבלים את רוב תקופת השירות הצבאי שלהם בבסיס וחוזרים בסופי השבוע, משכך אין להם צורך ברכב במהלך השבוע אלא רק מידי פעם. חיילים רבים מסכנים עצמם בכך שהם נוהגים ללא ביטוח מתאים, הם רואים את ביטוח הרכב כדבר מיותר בשל הפעמים המועטות שהם עולים על הכביש. פתרון לכך הוא ביטוח לפי קילומטר.

ישנם 3 סוגי ביטוחים עיקריים; ביטוח חובה- נקרא גם ביטוח רכב. על כל נהג להיות מבוטח בביטוח חובה על פי חוק (פקודת ביטוח רכב מנועי). ביטוח החובה מעניק כיסוי מלא על טיפוליים רפואיים הנדרשים לכל הצדדים המעורבים בתאונת דרכים. ללא ביטוח חובה, הנהג הפוגע יאלץ לשלם על הטיפול הרפואי מכספו ואילו הנפגעים יעזרו בשירותיה של קרנית.

שני הביטוחים הנוספים הם ביטוחי רשות, אך רוב הנהגים בכל זאת בוחרים לבטח עצמם באחד מהם. ביטוח צד ג' מכסה את ההוצאות הכלכליות בגין נזקים שנגרמו לרכוש של צד ג' בלבד כתוצאה מתאונת דרכים. ביטוח מקיף לעומתו מכסה את ההוצאות הכלכליות בגין נזקי רכוש לשני הצדדים במקרי תאונה, אך גם במקרי גניבה או פריצה ובמקרי פגיעה כתוצר של אסונות טבע.

אם כך, ביטוח החובה הוא ביטוח שכל אדם העולה על ההגה חייב לעשות, ללא קשר לכמות הפעמים בה הוא עולה על הכביש. חייל שנוהג ללא ביטוח חובה מסתכן בכך שיאלץ לשלם הוצאות גדולות במקרי תאונה אך גם מסתכן בעבירה על החוק שעשויה לגרור סנקציות של קנס, שלילת הרישיון ומאסר בפועל. הפתרון האולטימטיבי לחיילים הנו ביטוח לפי קילומטר.

ביטוח לפי קילומטר:

אחת הדרכים להוזלת הביטוח היא רכישת ביטוח לפי קילומטר. ביטוח זה מתאים אנשים שלא נוהגים הרבה כמו למשל חיילים היוצאים מידי פעם הבייתה ורוצים לנסוע עם הרכב לבילוי עם חברים. במקרים כאלה אין טעם לשלם את מחיר הביטוח המלא, אך בכל זאת כדי למנוע את ההשלכות שצוינו לעיל חייב לרכוש ביטוח, והביטוח המשתלם ביותר הוא ביטוח לפי קילומטר.

מחיר הביטוח לפי קילומטר יכול להיקבע בשתי דרכים שונות;

  1. הצעה הניתנת בהתאם להערכת המבוטח לקילומטראז' שהוא עתיד לנסוע בשנה. אם בתום השנה מתברר שהקילומטראז' היה גבוהה יותר, מחיר הפוליסה החדשה יתעדכן בהתאם.
  2. אפשרות אחרת היא חיוב חודשי ולא שנתי המתבסס על מדידת הקילומטראז' באמצעות רכיב OBD המותקן ברכב.

כיצד רוכשים ביטוח לפי קילומטר?

כאמור, כל חברת ביטוח מתנהלת באופן שונה ובוחרת את אחת מן האופציות לעיל כשמדובר בביטוח לפי קילומטר. בליברה, אנו סומכים על המבוטחים שלנו! ניתן למלא שאלון קצר באתר ולאחר מכן לקבל הצעה אישית המותאמת להערכתכם את הקילומטראז' שתיסעו בשנה.

אין ספק שהפתרון האולטימטיבי עבור חיילים להישאר מבוטחים מצד אחד אך להוזיל עלויות מצד שני הוא ביטוח לפי קילומטר.

נושאים חשובים


לימודים בחו"ל

למה ללמוד בחו''ל? יתרונות של לימודים בחו"ל ומידע נוסף במאמר הבא.

לקריאה נוספת

מלגות

אילו מלגות לחיילים משוחררים מרכזיות קיימות כיום? ומהי חשיבותן עבור המשוחרר הטרי?

לקריאה נוספת

עבודה מועדפת בקיבוץ

על אפשרויות התעסוקה בקיבוץ במסגרת עבודה מועדפת (חקלאות, לול, רפת ובתי אריזה), למי עבודה מועדפת בקיבוץ מתאימה ולמי אין מה לחפש שם - כל זאת ועוד במדריך

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה
מגזין חיילים משוחרים - AfterIDF
כל הזכויות שמורות © 2013-2024

קישורים מהירים