הוצאת רישיון נהיגה למשאית על חשבון פיקדון צבאי

הקרן לקליטת חיילים משוחררים, אשר הוקמה בשנת 1994, פועלת לשילוב חיילים משוחררים באופן מיטבי בחיים האזרחיים ומסייעת להם במימון של השכלה גבוהה, הכשרה מקצועית, פתיחת עסק וכן במימון של לימודי נהיגה. אם סיימתם את שירותכם הצבאי (או האזרחי) וטרם הוצאתם רישיון נהיגה, כדאי לדעת שהחל משנת 2015 הדרך לכך קלה מתמיד. סכום הפיקדון של חיילים משוחררים אמנם משתנה בהתאם למשך השירות ולאופי התפקיד, אך במרבית המקרים הוא מכסה את עלות שיעורי הנהיגה.

רישיון נהיגה על משאית – למגוון של הזדמנויות עבודה

בניגוד להוצאת רישיון נהיגה פרטי – שמשמש אותנו בעיקר לטובת ניידות ממקום למקום, הוצאת רישיון נהיגה על משאית משמש בעיקר לצורכי עבודה. כיום לאחר לימודי רישיון נהיגה ניתן לפנות למגוון מגרשי משאיות, שם תוכלו לרכוש משאית יד שניה או חדשה  ולעבוד איתה כשכירים או כעצמאיים ואף לפתח עסק קטן של הובלות ושליחויות. נהגי משאית דרושים באופן קבוע ותמידי והביקוש להם עולה, ועבור מי שפותח עסק של הובלות, לרוב מדובר בעסק רווחי ומתגמל במיוחד.

רגע לפני שבודקים מחירים של משאיות יד שניה

רגע לפני שאתם רצים לבדוק מחיר של משאיות יד שניה, כדאי לדעת שכדי להוציא רישיון על משאית עד 12 טון, יש לעמוד במספר תנאים הקשורים בעיקר לגיל שלכם. על הנהג להיות בגיל מינימלי של 17.5 על מנת לעבור מבחן עיוני ומעשי, ובגיל מינימלי של 18 שנים על מנת לקבל את רישיון הנהיגה, וזאת בניגוד לרישיון על רכבים פרטיים שגיל המינימום בהם צעיר יותר. מלבד סוגיית הגיל, יש לעבור בדיקות רפואיות שונות עליהם יפורט בהמשך.

מהו התהליך שיש לעבור לפני הקורס נהיגה על משאית?

מי שמעוניין ללמוד קורס נהיגה למשאית עד 12 טון, צריך להוציא טופס רש"ל 18 ולעבור בדיקת עיניים ובדיקת רופא וכמובן לעבור מבחן תיאוריה. עבור מי שמחזיק ברישיון נהיגה על רכב פרטי, לעבור לפחות 20 שיעורי נהיגה מעשיים בטרם מבחן הטסט, ומי שזהו רישיון הנהיגה הראשון שלו יהיה חייב במינימום של 32 שיעורי נהיגה מעשיים בטרם יעבור את המבחן המעשי של רשות הרישוי, הלא הוא מבחן הטסט.

כיצד מממשים את כספי הפיקדון לטובת הוצאת רישיון נהיגה?

לאחר שקיבלתם החלטה כי את כספי הפיקדון שלכם תנצלו על מנת להוציא רישיון נהיגה, תצטרכו תחילה למצוא מורה נהיגה מורשה. לאחר מכן, יש להציג לבנק את מספר רישיון הנהיגה של המורה אצלו תלמדו בתוספת חותמת מאושרת המוכיחה כי הוא בעל הרשאה ללימודי נהיגה, וכן תצטרכו להציג חשבוניות מס הנושאות את פרטיכם האישיים, את מספר השיעורים, את מחירם וכן את טופס הבקשה לקבלת רישיון נהיגה. סכום הפיקדון יועבר באופן ישיר לחשבון הבנק של המורה או לבית הספר הרשום על חשבוניות המס.