בעשור האחרון, יותר ויותר מנהלים מבינים את החשיבות של הכשרה למנהלים, ואחד מתנאי קבלה לתפקידים בכירים בחברות וארגונים רבים הוא מעבר בהצלחה של קורס הכשרת מנהלים. בעידן הנוכחי, להיות מנהל משמעותו לשלוט על תחומים רבים ומגוונים – החל מההון האנושי ועד לפיננסי; מאסטרטגיות ותכנון ועד להקצאת משאבים. קורס הכשרת מנהלים לוקח את הידע שצברתם עד כה, וממקסם אותו. התוצאה: מנהלים מן השורה הראשונה שמביאים אל הארגון שלהם ידע, חשיבה יצירתית, הבנה של תהליכים ויכולת לנהל אנשים.

מה זה תוכנית הכשרה למנהלים, ואילו סוגי הכשרות יש?

תוכנית הכשרת מנהלים מעניקה למשתתפים העצמה אישית שתאפשר להם לפתח מיומנויות וכישורים ובכך לממש את הפוטנציאל הגלום בהם ולנהל אנשים ותהליכים בצורה מעוררת הערכה. בנוסף, תוכנית ההכשרה נוגעת בפיתוח עסקי, ארגוני וגלובלי, ובכלל זה מעניקה למשתתפים כלים לשיפור וייעול, לחשיבה מתקדמת, ליישום ולתכנון. בתחום הכשרות למנהלים, ניתן למצוא שלושה סוגים של תוכניות, המיועדות לקהלים שונים:

  • תוכנית לפיתוח אישי – תוכנית לפיתוח אישי משלבת תכנים מעולמות עסקיים שונים, בהשתתפות של מנהלים ממגזרים שונים בתעשייה. הדבר מאפשר שיח רחב, התפתחות אישית, העצמה וקידום תהליכים אישיים המובילים בסופו של דבר לניהול מודע וטוב יותר.
  • פיתוח ארגוני ו/או עסקי – תוכניות לפיתוח ארגוני ועסקי מיועדות לקבוצות מנהלים מאותה החברה, אשר מעוניינים לדון יחד על מנת לשפר ולייעל את התהליכים השונים בארגון.
  • פיתוח גלובלי – תוכנית ייחודית המיועדת למנהלים, יזמים ואנשי ממשל מכל העולם. התוכנית שמה דגש על חדשנות ויזמות גלובלית, ומעודדת ליצירת שיתופי פעולה פורצי דרך.
  • למי מתאימות תוכניות של הכשרות מנהלים?

    תוכניות הכשרה למנהלים מתאימות למנהלים בכל הרמות – החל מעובדים המיועדים לקידום לניהול ועד למנהלים בפועל, שמגיעים לסדנה כקבוצה. גם בעלי עסקים ויזמים המעוניינים להשתלב בתוכנית הכשרה על מנת לקבל כלים אפקטיביים לניהול ו/או לקדם את החברה שלהם, יוכלו למצוא בה יתרונות רבים. כמו כן, התוכנית אידיאלית עבור עובדים ברמות בינוניות המעוניינים בהכשרה למנהלים על מנת להציע את מועמדותם – בין אם לחברה בה הם עובדים ובין אם לחברות אחרות. חשוב לזכור שידע הוא כוח – ומנהלים בעידן הנוכחי נדרשים להיות בעלי דיפלומה.

    מה חשוב לבדוק כשבוחרים תוכנית הכשרה למנהלים?

    תוכניות הכשרה למנהלים נדרשות להיות ברמת ביצוע גבוהה, שכן הן מדריכות את העובדים הבכירים ביותר בחברה. כשבוחרים תוכנית הכשרה למנהלים, חשוב לבחון את ניסיון הגוף המכשיר ואת הוותק שלו, ולראות אילו מנהלים בכירים יצאו תחת ידיו. חשוב לקרוא את תוכנית ההכשרה/סילבוס ולוודא שהיא רלוונטית לתחום העיסוק שלכם ותוכל לתרום לכם. כמו כן, מומלץ לקרוא על הסגל האקדמי ולוודא שמדובר באנשי המקצוע המובילים בתחומם. עבור מי שזקוק לתוכנית הכשרה על מנת לקבל קידום במקום עבודתו או להציע עצמו למשרת ניהול, חשוב לוודא שהתוכנית מעניקה תעודת סיום.

נושאים חשובים


לימודים בחו"ל

למה ללמוד בחו''ל? יתרונות של לימודים בחו"ל ומידע נוסף במאמר הבא.

לקריאה נוספת

מלגות

אילו מלגות לחיילים משוחררים מרכזיות קיימות כיום? ומהי חשיבותן עבור המשוחרר הטרי?

לקריאה נוספת

עבודה מועדפת בקיבוץ

על אפשרויות התעסוקה בקיבוץ במסגרת עבודה מועדפת (חקלאות, לול, רפת ובתי אריזה), למי עבודה מועדפת בקיבוץ מתאימה ולמי אין מה לחפש שם - כל זאת ועוד במדריך

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה
מגזין חיילים משוחרים - AfterIDF
כל הזכויות שמורות © 2013-2024

קישורים מהירים