רובנו עוברים פחות או יותר את אותו המסלול בחיים – בית ספר, צבא, לימודים אקדמיים. לפעמים יש טיול באמצע, ארוך או קצר, ולפעמים הפרק הראשון של בית הספר לא ממש הושלם במלואו. כדי להגיע לפרק השלישי – פרק הלימודים האקדמיים – חייבים לסיים קודם את פרק בית הספר, כלומר- להוציא תעודת בגרות. השלמת בגרויות לחיילים משוחררים היא מעין פרק השלמה עבור מקרים שכאלה.

מוסדות לימוד הכנה לבגרויות

בגרות ערב דה-שליט
בגרות ערב דה-שליט

בעמוד הבא תמצא מידע נוסף
על מרכז הלימוד

בית הספר יואל
בית הספר יואל

בעמוד הבא תמצא מידע נוסף
על מרכז הלימוד

בית הספר לחמן
בית הספר לחמן

בעמוד הבא תמצא מידע נוסף
על מרכז הלימוד

מוסד לימודים אנקורי
מוסד לימודים אנקורי

בעמוד הבא תמצא מידע נוסף
על מרכז הלימוד

מוסד לימודים היחידה
מוסד לימודים היחידה

בעמוד הבא תמצא מידע נוסף
על מרכז הלימוד

מוסד לימודים זיו כספי
מוסד לימודים זיו כספי

בעמוד הבא תמצא מידע נוסף
על מרכז הלימוד

כן, תקופת בית הספר היא לא תמיד הזמן המתאים למחשבות על העתיד, ורבים מאיתנו, בתקופה שאנחנו נוער, לא מבינים את השלכות מעשינו. רבים מגיעים לשירות הצבאי שלהם ללא תעודת בגרות או עם ציונים לא מספקים, ונתקלים בבעיה שמצב זה מייצר רק לאחר השחרור, כשהם מתחילים לחשוב על העתיד ומבינים שלא יוכלו להתקבל למסלול האקדמי שהם רוצים.

לשמחת כולנו, ישנה תמיד הזדמנות להפוך את המצב, להשלים או לשפר את הבגרויות, ואם אתה חייל משוחרר זה בכלל יכול להקל על העניין. נכון, צריך לשבת ולהשקיע כמו שצריך הפעם, אבל יש הרבה הטבות מסביב על מנת לעזור לך להצליח.

השלמת בגרויות לחיילים משוחררים – קח את כל ההטבות שתוכל

לא רק אתה רוצה ללמוד מקצוע, להתקדם ולהתפתח. גם המדינה שלך רוצה שתעשה זאת. האינטרס המשותף שלך ושל המדינה בא לידי ביטוי בהטבות שונות שניתנות לך, כחייל משוחרר, על מנת שתוכל לנצל את הפוטנציאל שלך במלואו.

מה זה אומר? הטבות לחיילים משוחררים בהשלמת בגרויות. כולנו יודעים כמה קשה לשבת וללמוד, ומי שזקוק להשלמת בגרויות כנראה נתקל בקושי הזה עוד בתיכון, כשהיה בתוך מסגרת לימודית. עכשיו, להושיב את עצמך על הספרים והמחברות באופן עצמאי זה קשה אפילו עוד יותר.

לשם כך הוקמו מוסדות לימוד המציעים קורסים לקראת השלמת בגרויות. הבעיה היא שקורסים כאלו עולים לא מעט, ולא תמיד אפשר לעמוד בכאלו מחירים. בתור חייל משוחרר, על מנת לאפשר לך להתרכז בקורס ולהצליח בהשלמת הבגרויות שלך, המדינה מעניקה לך סבסוד במחירי הקורסים. כך לא תצטרך לעבוד על מנת לשלם על הקורס ותוכל להתרכז בלימודים עצמם.

השלמת בגרויות לחיילים משוחררים בחינם

תאמין או לא, אפשר לעשות השלמת בגרויות אפילו בחינם. מעבר להנחות שניתנות לך בתור חייל משוחרר, במוסדות לימוד רבים ניתן לשלם על קורסי השלמת הבגרויות באמצעות פיקדון השחרור, כך שבעצם התשלום לא יוצא מכיסך.

עוד אפשרות היא לברר על קורסים להשלמת בגרויות כבר בזמן השירות הצבאי. ישנם פרוייקטים לעידוד השלמת הבגרויות בזמן הצבא, ובמסגרתם הלימודים ניתנים לחייל בחינם. הצטרפות לפרוייקט כזה תלויה בפרמטרים שונים, ניתן לבדוק את האפשרות דרך משרד הת"ש בבסיס.

פרויקט נוסף שיכול לעזור להשלים בגרויות בחינם הוא פרויקט השר – פרויקט בו משרד החינוך מאתר את מי שחסר לו מקצוע אחד בלבד על מנת להשלים את הבגרות, ומממן עבורו את השלמת מקצוע זה.

אם אין לך תעודת בגרות מלאה ואתה חייל משוחרר או עדיין בעיצומו של השירות הצבאי שלך, יש הרבה הטבות בהן תוכל להשתמש. שווה לפנות אל היחידה להכוונת חיילים משוחררים, אפילו עוד לפני השחרור עצמו, ולברר מה האפשרויות שלך. חשוב שתדע – השלמת בגרויות לחיילים משוחררים יכולה להיות קלה ואפילו זולה. ושיהיה לך בהצלחה!

נושאים חשובים


לימודים בחו"ל

למה ללמוד בחו''ל? יתרונות של לימודים בחו"ל ומידע נוסף במאמר הבא.

לקריאה נוספת

מלגות

אילו מלגות לחיילים משוחררים מרכזיות קיימות כיום? ומהי חשיבותן עבור המשוחרר הטרי?

לקריאה נוספת

עבודה מועדפת בקיבוץ

על אפשרויות התעסוקה בקיבוץ במסגרת עבודה מועדפת (חקלאות, לול, רפת ובתי אריזה), למי עבודה מועדפת בקיבוץ מתאימה ולמי אין מה לחפש שם - כל זאת ועוד במדריך

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה
מגזין חיילים משוחרים - AfterIDF
כל הזכויות שמורות © 2013-2024

קישורים מהירים