מוסד לימודים היחידה

זה עתה סיימת את השירות הצבאי שלך. ברור לך שבשלב מסוים, לרוב אחרי טיול או מספר חודשי עבודה, תרצה להתחיל בלימודים גבוהים. אלא שאתה מסתכל אחורנית, ונזכר כי הבגרות שלך לא מלאה, או לכל הפחות כוללת ציון שאינו מספק אותך. השלמת בגרויות היא הפתרון הכמעט יחידי עבורך. אנחנו נתייחס כאן לאפשרות של השלמת בגרויות ביחידה, אחד מבתי הספר המוכרים בתחום זה.

קווים לדמותה של היחידה

היחידה, ברמה הכללית, היא בית ספר שמטרתו אחת: לסייע ללומדים בו להשלים או לשפר את ציוני הבגרויות שלהם. החל משנת 2008, עת הוקם, פועל בית ספר זה בפיקוח מלא של משרד החינוך. הוא מבוסס על צוות מורים נרחב, כולם בעלי תואר שני לפחות וניסיון רב במערכת החינוך. היחידה פועלת עם ארגונים וגופים שונים לצורך הגשמת מטרותיה, ובכלל זה רשויות מקומיות, הארגון היהודי אמריקאי "סטרייב ישראל" ("הג'וינט") ועוד.

עבור המעוניינים לעבור השלמת בגרויות ביחידה, מציעה היא כיתות לימוד קטנות במיוחד – עד שישה תלמידים בכל כיתה. בדרך זו, מתאפשר, כמובן, הענקת יחס חם לכל אחד מהם, והתאמת התכנים לקצב הלימוד וההתקדמות של חברי הקבוצה. הדבר מתבטא באחוזי הצלחה גבוהים במיוחד של תלמידי בית הספר: אלה עומדים, נכון לעכשיו, על 91.4%.

הקורסים המוצעים ביחידה

השלמת בגרויות ביחידה ניתנת במגוון מקצועות לימוד, כאשר אורך כל קורס עומד על כארבעה חודשים. הטבלה הבאה מסכמת את כל מקצועות הלימוד שמוצעים במסגרת היחידה, כמו גם מספר היחידות הרלוונטיות בכל מקצוע:

שם המקצוע

מספר יחידות לימוד

הבעה ולשון עברית

2

ספרות (כולל מורחב)

2 או 5

תנ''ך (כולל מורחב)

2-5

היסטוריה (כולל מורחב)

2 או 5

אזרחות

2

מתמטיקה

1-5

אנגלית

1-5

מדעי החברה (מורחב)

5

גיאוגרפיה

3 או 5

מעבר למקצוע הספציפי, מציעה היחידה לימוד באחת מארבע מסגרות:

  • קורס הכנה לבגרות בכיתות קטנות – כאמור, עד שישה תלמידים בכיתה.
  • קורס הכנה לבגרות אונליין – קורס המתנהל בשיחת וידאו בין המורה ותלמיד, וכולל גם לוח אלקטרוני. אפשרות זו אידיאלית לתלמידים המתגוררים בחו''ל, או לחילופין באחד מקצוות הארץ.
  • מסלול השלמת 12 שנות לימוד – מסלול הכולל בתוכו מספר מקצועות מהותיים, שמעבר שלהם בהצלחה יאפשר לקבל תעודת סיום לימודים רשמית מטעמו של משרד החינוך. תעודה זו מתקבלת על ידי המוסדות האקדמיים בישראל.
  • מסלול שיפור בגרויות לצורך קבלה בהנדסה – מסלול, המשלב ליווי אישי ולמידה בכיתות קטנות, המתמקד במקצועות הנדרשים ללימודי הנדסה, ובעיקר מתמטיקה ואנגלית.

המחיר עבור חיילים משוחררים

מקימי בית הספר יחידה מתגאים במחירים הנמוכים של הקורסים אצלם, בייחוד על רקע אלטרנטיבות אחרות. למעשה, המוסד גם מתחייב ששכר לימוד זה הוא הנמוך ביותר שניתן למצוא כיום. חיילים המעוניינים לבצע השלמת בגרויות ביחידה נהנים מתעריפים אלה, וכן יכולים להשתמש בכספי הפיקדון שעומדים לרשותם לצורך מימון הלימודים.

פרטי יצירת קשר

כתובת: רחוב אחוזת בית 3, תל אביב יפו. מיקוד: 65143.

טלפון: 03-6034045.