מסלולי לימוד לאחרי השיחרור - מסלולי הלימוד שיבטיחו לך קריירה מצליחה לאחר השחרור

יום השחרור מהצבא מתקרב – מה כדאי ללמוד "ביום שאחרי" כדי להבטיח קריירה מצליחה?

רגע השחרור המיוחל מצה"ל מתקרב, ורגע לאחר שתגזרו את החוגר (וכמובן גם תחגגו היטב) יעמדו בפניכם לא מעט אפשרויות אקדמיות מצוינות באוניברסיטאות, במכללות ובמוסדות מחקר בישראל עם מסלולי לימוד רבים בתחומי עניין מגוונים. אם גם אתם מתלבטים ולא בטוחים איזה מסלול יהיה המתאים ביותר לכישורים או לשאיפות הקריירה שלכם, ריכזנו עבורכם כאן כמה תחומי לימוד שעתידים להיות, על פי נתונים עדכניים שונים, בין המבוקשים ביותר עד שנת 2026:

לימודים לקראת קריירה בתחום ההיי-טק

אם אתם מתרגשים מהרעיון לבנות קריירה המבוססת על טכנולוגיה חדשנית ומלהיבה, כנראה שמתאים לכם להשתלב במסלולי לימוד בתחומי המדע, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה, הנקראים בקיצור STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics).

תואר בכול אחד מתחומי ה-STEM, יכול להיות הצעד הראשון לקראת תרומתכם לשלב הבא של חדשנות טכנולוגית. למשל, אולי תרצו להתמחות בהנדסת רובוטיקה, ננו-מדע וננו-טכנולוגיה, הדפסת תלת מימד או אולי אבטחת סייבר. תואר ראשון בהנדסה, לדוגמה, מתמקד בלימודי מתמטיקה ומדע ונושאי הלימוד מתייחסים למבנים, למערכות ולתהליכים. חיילים משוחררים בעלי מוח אנליטי ומוסר עבודה גבוה הם מועמדים אידיאליים לתואר ראשון בהנדסה. המסלולים הטובים ביותר בלימודי הנדסה משלבים יישומים של רכיבי ניתוח ומידול, שיעזרו לכם, כסטודנטים, להבין את הטכניקות, השיטות והכלים הדרושים לפתרון בעיות הנדסיות. מרבית תחומי הליבה בלימודי הנדסה כוללים כימיה, פיזיקה ומתמטיקה, עם היבטים נוספים המתמקדים בעקרונות ובשיטות בתחום ההנדסה.

 בנוסף לימודי הנדסה יאפשרו לכם למקד את הלימודים בתחום הספציפי המועדף עליכם, כך למשל:

  • אם תכנון כבישים וגשרים מעניין אתכם, תוכלו ללמוד תואר בהנדסה אזרחית.
  • ואם אתם רוצים לפתח מערכות מחשוב, תוכלו לשקול תואר בהנדסת מחשבים.

לימודים לקראת קריירה בתחום הרפואה

כידוע על מנת להיות רופאים, צריך להשיג תואר ברפואה, אבל צעד זה יכול גם להוביל אתכם לקריירה כרופאים מומחים או כחוקרים בתחומים שונים. לדוגמה:

  1. שדה המחקר – אנשי רפואה בתחום המחקר יכולים לעבוד במגוון מסגרות כמו ארגונים ממשלתיים ולא ממשלתיים, מעבדות או אוניברסיטאות, ולנהל פרויקטים מחקריים מבוססי מעבדה. תפקידם כולל תכנון המחקר, ביצוע עבודות המעבדה הנדרשות וניתוח הנתונים שנאספו.
  2. התמחות באימונולוגיה – אנשי רפואה המתמקדים בתחום החיסון יכולים לעבוד כחוקרים במעבדה על מנת למצוא כיצד פתוגנים משפיעים על מערכת החיסון. האימונולוגיה היא אחד התחומים המתקדמים ביותר במחקר הביו-רפואי. מומחיות זו תורמת למיגור מחלות זיהומיות ולפיתוח אסטרטגיות מוצלחות בתחום החיסון והשתלות האיברים. האימונותרפיה משמשת גם לריפוי אלרגיות, אסטמה וסרטן. כיוון שתחום זה התפתח למדע רב-תחומי, הוא משלב כיום היבטים רבים של ביולוגיה ורפואה. לפיכך, בוגרי התמחות באימונולוגיה מבוקשים מאוד במעבדות הקליניות ובמעבדות המחקר.
  3. פרמקולוגיה – הפרמקולוגים נהנים ממגוון רחב של אפשרויות תעסוקה כמו מחקר, תעשיית התרופות, ניסויים קליניים, שיווק תרופות וייעוץ לציבור או לאנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות.
  4. מדען ביו-רפואי – מדענים בתחום זה עובדים עם מטופלים ובמעבדות כדי למצוא דרכים חדשות לריפוי או לטיפול במחלות כמו למשל: HIV, סרטן, סוכרת, צהבת או דלקת קרום המוח.

נושאים חשובים


לימודים בחו"ל

למה ללמוד בחו''ל? יתרונות של לימודים בחו"ל ומידע נוסף במאמר הבא.

לקריאה נוספת

מלגות

אילו מלגות לחיילים משוחררים מרכזיות קיימות כיום? ומהי חשיבותן עבור המשוחרר הטרי?

לקריאה נוספת

עבודה מועדפת בקיבוץ

על אפשרויות התעסוקה בקיבוץ במסגרת עבודה מועדפת (חקלאות, לול, רפת ובתי אריזה), למי עבודה מועדפת בקיבוץ מתאימה ולמי אין מה לחפש שם - כל זאת ועוד במדריך

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה
מגזין חיילים משוחרים - AfterIDF
כל הזכויות שמורות © 2013-2024

קישורים מהירים