השחרור מהצבא פותח אינספור דלתות ואפשרויות לתעסוקה בפני המשוחררים הטריים. הם צריכים להחליט האם הם פונים לעבודה זמנית או קבועה, האם יחפשו עבודה שמתאימה לשילוב עם לימודים או אולי יחליטו לקחת חלק בעסק משפחתי. רבים מהמשוחררים פונים להוציא רישיון נהיגה על משאית לאחר הצבא, בהחלטה שתתברר לאחר מכן כמשתלמת מאוד, שכן רישיון נהיגה על משאית הוא ערובה לעבודה מתגמלת עם אפשרות לפתיחה של עסק הובלות עצמאי בהמשך. יתרון נוסף להוצאת רישיון למשאית הוא משך הזמן הקצר והמהיר שבו משיגים את הרישיון ואת פרק הזמן שבו אפשר להתחיל לעבוד ללא עיכובים.

רישיון למשאית והחיים לאחר הצבא

ישנן כיום לא מעט עבודות מועדפות שקשורות בנהיגה ובתחבורה. כשלחייל המשתחרר יש ביד רישיון לנהיגה במשאית הוא יכול לפנות למודעות רבות של דרושים ולמעשה יש נתח שלם של משרות הפתוחות בפניו. הרישיון מאפשר גישה לשלל תפקידים מעניינים שיכולים להפוך לקריירה משגשגת – נהיגה על משאיות או מיכליות מסוגים שונים, כנהג חלוקה או הפצה, משלוחים או העברות של חומרים שונים. הוא יכול לעבוד במפעלים או חברות שילוח, חברות דלק, בתי חרושת, בתי מאלכה או כל עסק אחר שחלק בלתי נפרד מהפעילות שלו כוללת נהיגה במשאיות. כל אלה יכולים להכשיר אותו לקראת פתיחה של עסק משלו שקשור להצעת שירותי שינוע עם משאיות של כל מה שדרוש בשוק. כך הוא גם יכיר את העולם המעניין של משאיות למכירה או השכרה.

מה נדרש מנהג משאית?

עבודה כנהג משאית מצריכה תכונות אופי חזקות. בשל העובדה שנהג משאית בא במגע עם אנשים נוספים – בין אם הם לקוחות ובין אם עובדים בתפקידים שונים בשרשרת הפצה – הוא נדרש לאדיבות ויחסי אנוש יוצאים מגדר הרגיל. בנוסף, יש צורך ביכולת לעבוד תחת לוח זמנים צפוף ועמוס משך שעות ארוכות, תפקוד מלא תחת לחץ, אחריות אישית גבוהה וכמובן מתן חשיבות גדולה לכללי הבטיחות ועמידה בהם. כשמדובר במשאית, שלרוב נושאת על עצמה תכולה כבדה, אין מקום למשחקים על הכביש ויש צורך בנהג בוגר ואחראי.

רישיון נהיגה על משאית והפיקדון לחיילים משוחררים

כיום אפשר להשתמש בכספי הפיקדון לשם תשלום עבור שיעורי הנהיגה, הטסט והוצאת הרישיון. היתרון המשמעותי הוא שאם אתם מחזיקים ברישיון נהיגה על רכב פרטי, תזדקקו למעט שיעורים על המשאית. מכאן שמדובר בהשקעה שאפילו לא מרגישים אותה בכיס אבל יכולה לקנות עבור החייל המשוחרר את העתיד התעסוקתי שלו למשך הרבה מאד שנים קדימה. לחילופין אפשר גם לעשות שימוש בכספי הפיקדון לשם פתיחת עסק עצמאי שקשור גם הוא בהצעת שירותי נסיעה והובלה וכשהחייל יגיע לשלב שבו הוא מקים עסק עצמאי הרי שהוא כבר יהיה בעל ניסיון רב וידע בעולם התחבורה והתעבורה.

 

נושאים חשובים


לימודים בחו"ל

למה ללמוד בחו''ל? יתרונות של לימודים בחו"ל ומידע נוסף במאמר הבא.

לקריאה נוספת

מלגות

אילו מלגות לחיילים משוחררים מרכזיות קיימות כיום? ומהי חשיבותן עבור המשוחרר הטרי?

לקריאה נוספת

עבודה מועדפת בקיבוץ

על אפשרויות התעסוקה בקיבוץ במסגרת עבודה מועדפת (חקלאות, לול, רפת ובתי אריזה), למי עבודה מועדפת בקיבוץ מתאימה ולמי אין מה לחפש שם - כל זאת ועוד במדריך

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה
מגזין חיילים משוחרים - AfterIDF
כל הזכויות שמורות © 2013-2024

קישורים מהירים