עבודה מהבית לחיילים משוחררים

חיילים רבים שמסיימים את שירותם הצבאי עומדים בפני דילמה קשה מאד, כיוון שהם אינם יודעים מהו הכיוון הנכון ביותר עבורם. הצבא מודע לחוסר האונים הזה ולכן לקראת מועד השחרור החיילים משתתפים בקורסים שמעניקים להם ידע על אפשרויות הלימודים ואפשרויות התעסוקה. יש גם אפשרות לקבל הכוונה פרטנית שמתבצעת על ידי מומחים בתחומי הלימודים והתעסוקה לאחר שיחות עם החיילים המשוחררים, וביצוע מבחנים שונים, כדי לעלות על הכישורים שלהם.

דפוסי ההתנהלות בנושא העבודה השתנו מאד בעקבות מגפת הקורונה, ובמקומות עבודה רבים מאפשרים עבודה מהבית לאורך כל ימי השבוע, או לחלופין עבודה היברידית שהיא משולבת, יש ימים שעובדים מהמשרד ויש ימים שעובדים מהבית.

עבודה היברידית יתרונות וחסרונות

שיטה זו תופסת תאוצה גבוהה מאד לאחרונה ויש לה יתרונות וגם חסרונות, והיא גם לא מתאימה לכל אדם.

יתרונות

 • מי שיש לו מוסר עבודה גבוה ותחושת שייכות ומחויבות למקום העבודה, יבצע את עבודתו במלוא המסירות הן אם הוא במשרד והן אם הוא בבית. מרבית העבודה היא מול המחשב ולכן הוא יבצע את כל המטלות על פי הגדרת התפקיד שלו, התכתבויות במיילים עם גורמי פנים וחוץ, השתתפות בשיחות זום ועוד.
 • אחת הבעיות המשמעותיות בשנים האחרונות היא עומסי התנועה בכבישים. עובד שעובד במשרד שאינו רחוק יחסית מביתו ואמור לנסוע כחצי שעה בכל בוקר, מבזבז בדרכים לפחות שעה ואפילו שעה וחצי. כאשר מסתכלים על שעות העבודה הרבות שהולכות לטמיון מבינים שעדיף לעבוד מהבית ולנצל את כל השעות לטובת קידום הנושאים השונים, במקום לבזבז פרקי זמן כה מהותיים בדרכים.
 • העבודה מהבית חוסכת לכל העובדים כסף עבור דלק, הטענה חשמלית, בלאי של הרכב ועוד.
 • עובדים רבים עובדים בשעות שהם אמורים לעבוד אך זה מאד נוח שנמצאים בבית, אפשר לאכול מדי פעם ולבצע כל פעולה רצויה. מעבר לכך אפשר ליהנות מהשקט, מסביבת עבודה נעימה כמו שולחן נוח, כיסא אורטופדי, מחשב בעל זיכרון מתאים וחיבור לכל התוכנות הספציפיות של מקום העבודה.

חסרונות

 • בבתים שהם קטנים ואין חדר עבודה מוגדר ויש בהם אנשים במהלך שעות היום כמו תינוקות יש קושי להתרכז בעבודה ולבצע אותה באופן מושלם.
 • מי שאין לו ביקורת עצמית עלול ללכת לאיבוד בין המטלות השונות ויהיה לו קשה לעמוד בכל המשימות שעליו לבצע.

  עבודה מועדפת

  מי שהעבודה העצמית בבית אינה מתאימה לו, מחפש עבודה מועדפת בתחנת דלק, מפעל, סיעוד, בית מלון וכו'. גם בעבודה זו יש יתרונות רבים כיוון שהשכר הוא גבוה אם החייל המשוחרר עומד בקריטריונים שנקבעו לקבלת המענק בתום חודשי העבודה האלו.

  עבודה בחו"ל

  לאחר השירות הצבאי, האזרחים החדשים והצעירים מאד רוצים לראות את העולם הגדול. רבים מהם טסים למדינות דרום אמריקה או מזרח אסיה, כדי ליהנות מהחיים במדינות האלה ומהנופים המרהיבים. אך מי שזקוק לכסף כדי לממן זאת, משלב את האופציה של עבודה בחו"ל עם טיולים.

  הוא יכול לעבוד שם במכירות באמצעות שיטת העגלות בקניונים, מכירה מדלת לדלת, בחנויות, בהובלות, או בנוודות דיגיטלית ולאחר שהוא צובר כסף הוא יוצא לטיולים וכך הוא נהנה מכל העולמות.

  בחירה של מקום העבודה העתידי

  בישראל וגם בעולם יש היצע גדול של סוגי עבודות וכל אדם בוחר את האפשרות שהיא הנכונה ביותר עבורו. יש מקצועות וותיקים שיהיו תמיד רלוונטיים ויש גם מקצועות רבים חדשים שלא היו בעבר ואת רובם אפשר לבצע מהבית, כמו לדוגמה בניית אתרי אינטרנט, קידום אורגני וקידום ממומן.

נושאים חשובים


לימודים בחו"ל

למה ללמוד בחו''ל? יתרונות של לימודים בחו"ל ומידע נוסף במאמר הבא.

לקריאה נוספת

מלגות

אילו מלגות לחיילים משוחררים מרכזיות קיימות כיום? ומהי חשיבותן עבור המשוחרר הטרי?

לקריאה נוספת

עבודה מועדפת בקיבוץ

על אפשרויות התעסוקה בקיבוץ במסגרת עבודה מועדפת (חקלאות, לול, רפת ובתי אריזה), למי עבודה מועדפת בקיבוץ מתאימה ולמי אין מה לחפש שם - כל זאת ועוד במדריך

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה
מגזין חיילים משוחרים - AfterIDF
כל הזכויות שמורות © 2013-2024

קישורים מהירים