קופת גמל להשקעה - האם היא מתאימה לחיילים משוחררים?

חיילים משוחררים בתום שירותם מקבלים מענק שחרור, מטרת המענק לסייע בתחילת החיים האזרחיים. כחייל משוחרר עומדות בפנייך מספר אפשרויות לנצל את כספי השחרור. לשלם על לימודים, קניית רכב, פתיחת עסק או השקעות. כאשר השקעה בקופת גמל להשקעה זו אחת מהאופציות המעניינות לאור האופי המיוחד להן.

אין ספק שהמעבר לחיים אזרחיים מביא את האתגר של קבלת החלטות פיננסיות נבונות, אך לא רק, עולות שאלות רבות באשר לכיוון שתרצו ללכת אליו ותמיד מומלץ לבדוק מהי התמיכה במוצעת לכם דרך היחידה להכוונת חיילים משוחררים.

מתי מקבלים חיילים את מענק השחרור?

חיילים מקבלים את מענק השחרור כחודשיים לאחר סיום השירות הצבאי. המענק עוברת ישירות לחשבון הבנק בו קיבלתם את המשכורת הצבאית שלכם. גובה המענק משתנה בהתאם לסוג השירות. לצורך הדוגמה, חייל לוחם יקבל 632.95 ₪ עבור כל חודש, תומך לחימה יקבל 527.08 ₪ ואילו תפקידים אחרים יקבלו 421.21 ₪. זאת נכון לאפריל 2023. לגבי החישוב המלא מומלץ להיכנס לאזור האישי באתר – האגף והקרן לחיילים משוחררים, של משרד הביטחון.

קופת גמל להשקעה

רגע לפני שנמשיך, נזכיר כי השקעה יכולה להיות דרך טובה להגדיל את סכום הכסף של חיילים משוחררים. עם זאת, חשוב לזכור שהשקעות כרוכות בסיכון, ולכן חשוב לעשות מחקר לפני שמבצעים כל השקעה.

קופת גמל להשקעה היא כלי פיננסי מנוהל על ידי בית השקעות או חברת ביטוח ומאפשר חיסכון לטווח בינוני או ארוך, דרך שוק ההון. קופות הגמל להשקעה מציעות מבחר מסלולי השקעה ברמות סיכון שונות, בהתאם לאופי שלכם תוכלו לבחור מסלול סיכון מותאם. אחד היתרונות בהשקעה דרך קופת גמל היא מידת ההתאמה גם לאנשים צעירים, כמו חיילים משוחררים, אשר נמצאים בתחילת דרכם כיוון שהכלי הזה מאפשר נזילות גבוהה ומשיכת כספים גמישה. כך שאם תרצו לטוס או ללמוד או למשוך את הכסף בכל עת, תוכלו לעשות כך. בנוסף אם יש לכם תוכניות השקעה לטווח ארוך גילכם הצעיר מאפשר לבחור במסלול עם סיכון גבוה יותר לצד תשואה משמעותית יותר.

לסיכום היתרונות

  • קופת גמל להשקעה מאפשרת לך לבחור את מסלול ההשקעה המתאים לך, את גובה ההפקדות, ואפילו את מסלול ההשקעה שלך בכל רגע נתון.
  • קופות גמל להשקעה מציעות בדרך כלל תשואות גבוהות יותר מאשר מוצרים פיננסיים אחרים, כגון פיקדונות בנקאיים או קרנות פנסיה.
  • קופת גמל להשקעה היא מכשיר נזיל, כלומר אפשר למשוך את הכספים שלך בכל עת, ללא קנסות בהתאם לתקנות המס.

טיפים להשקעה לחיילים משוחררים

 

אחד הדברים החשובים ביותר לעשות הוא לבצע סקר שוק ולבצע השוואה בין השקעות שונות. כיום, ישנם מגוון רחב של אפשרויות השקעה, כך שחשוב למצוא את ההשקעה המתאימה ביותר לצרכים ולמטרות שלכם.

  1. הגדירו מטרות - מה אתם רוצים להשיג מההשקעה שלכם? האם אתם רוצים להגדיל את הנכסים שלכם לטווח ארוך, או שאתם צריכים את הכסף בטווח הקצר?
  2. עשו מחקר- לפני שאתם מבצעים כל השקעה, חשוב לעשות מחקר כדי להבין את הסיכונים והיתרונות של ההשקעה.
  3. התרחקו מעסקאות מפוקפקות - אל תתפתו להשקעות מפוקפקות שמבטיחות תשואות גבוהות מדי.
  4. קבלו ייעוץ מקצועי - אם אתם לא בטוחים איזו השקעה מתאימה לכם, פנו לבית השקעות מוכר ואמין.

 

עשוי לעניין אתכם

איך לכתוב קורות חיים

איך לגשת לראיון עבודה

נושאים חשובים


לימודים בחו"ל

למה ללמוד בחו''ל? יתרונות של לימודים בחו"ל ומידע נוסף במאמר הבא.

לקריאה נוספת

מלגות

אילו מלגות לחיילים משוחררים מרכזיות קיימות כיום? ומהי חשיבותן עבור המשוחרר הטרי?

לקריאה נוספת

עבודה מועדפת בקיבוץ

על אפשרויות התעסוקה בקיבוץ במסגרת עבודה מועדפת (חקלאות, לול, רפת ובתי אריזה), למי עבודה מועדפת בקיבוץ מתאימה ולמי אין מה לחפש שם - כל זאת ועוד במדריך

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה
מגזין חיילים משוחרים - AfterIDF
כל הזכויות שמורות © 2013-2024

קישורים מהירים