תואר ראשון של אוניברסיטה ללא פסיכומטרי

לימודי תואר ראשון באוניברסיטה נחשבים ליוקרתיים ביותר. האוניברסיטה נחשבת למוסד מחקרי, ובהתאם לכך היא מספקת לסטודנטים ידע רב, ניסיון והבנה רחבה יותר. תואר ראשון של אוניברסיטה מקל על הבוגרים, כשישנם מעסיקים שדורשים תנאי ראשוני בסיסי והוא תואר של אוניברסיטה ולא של מכללה. בניגוד למכללות, באוניברסיטה אחת לומדים עשרות אלפי סטודנטים, מה שמביא לחיים סטודנטיאליים תוססים, להווי ופעילויות פנאי רבות. בנוסף, לעובדה שבאוניברסיטה לומדים סטודנטים רבים יותר, ישנה השפעה גם על מערכת השעות: במכללות, בדרך כלל, היצע הקורסים בכל נושא הינו מצומצם, מה שמגביל את הסטודנט ולעיתים גורם לו להתפשר על מערכת שעות שאינה מיטבית.

תואר אוניברסיטאי, תנאי קבלה של מכללה

בגלל שלימודים באוניברסיטה נחשבים ליוקרתיים יותר, תנאי הקבלה אליהם אינם קלים. ממוצע בגרות גבוה, ציון פסיכומטרי שקשה לשאוף אליו ועוד. כל אלה, גורמים לסטודנטים לוותר על החלום ללמוד באוניברסיטה, ומובילים אותם אל בין כתלי המכללות. במכללת רמת גן, תנאי הקבלה הם אמנם של מכללה (ללא פסיכומטרי), אך התואר בסיום הלימודים הוא אוניברסיטאי. באופן זה, אין צורך להתפשר על מוסד לימודים פחות טוב, ולא להתאמץ מדי כדי לעמוד בתנאי קבלה מופרכים כדי להתקבל ללימודי תואר ראשון.

מסלולי הלימוד במכללת רמת גן

 • לימודי ניהול - לימודי ניהול לתואר ראשון כוללים את תחומי הכלכלה, כמו שיווק, חשבונאות, מימון, משאבי אנוש, ניהול מערכות מידע ועוד. הלימודים מעניקים יכולות ומיומנויות בתחום, ומכשירים סטודנטים לצאת לקריירה מאתגרת ומגוונת.
 • לימודי הנדסת תוכנה – הנדסת תוכנה היא תוכנית של ארבע שנות לימוד, וכוללת קורסים בתחומי מתמטיקה, פיזיקה, רשתות ותקשורת, תכנות, אבטחת מערכות ועוד. לבוגרי התואר מוענק תואר B.Sc, תואר יוקרתי במיוחד.
 • לימודי חינוך - במכללת רמת גן תוכלו ללמוד תואר ראשון בחינוך במתכונת חד חוגית או דו חוגית, בצירוף של תחומים נוספים כמו ניהול, סוציולוגיה ועוד. התואר הינו תואר ייחודי, ומקנה לסטודנטים כלים להתמחות בעולם החינוך וההוראה.
 • לימודי כלכלה - לימודי כלכלה במכללת רמת גן ניתן ללמוד במתכונת חד חוגית, או דו חוגית בצירוף של לימודים מחוגים נוספים, כמו תקשורת, מדעי החברה, מדיניות ציבורית, ועוד. המסלול החד-חוגי מאפשר המתקדמות בכלכלה, ואילו המסלול הדו-חוגי פותח לסטודנט אופקים חדשים.
 • לימודי פסיכולוגיה – לימודי פסיכולוגיה של מכללת רמת גן סוללים את הדרך להמשך לימודים לתארים מתקדמים במסלול פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה ארגונית ועוד. ניתן ללמוד פסיכולוגיה במסלול חד-חוגי, או במסלול דו-חוגי בשילוב עם תחומים נוספים כמו ניהול, כלכלה, תקשורת, סוציולוגיה ועוד. ניתן לבחור במסלול ייעודי לרכישת תעודת הוראה בפסיכולוגיה, המאפשרת ללמד את המקצוע במגמות רלוונטיות בתי ספר תיכוניים.
 • תואר ראשון במדעי ההתנהגות – במסלול תואר ראשון במדעי ההתנהגות הסטודנטים יכולים ללמוד תוך כדי עבודה. המכללה מציעה שעות גמישות, וניתן לבחור במסלול של לימודי בוקר או ערב. מרבית הקורסים מועברים מספר פעמים בשבוע, וישנה אפשרות לשמוע שיעור פעם נוספת או במועד מתאים יותר.
 • לימודי תואר ראשון במדעי החיים – תואר ראשון במדעי החיים כולל קורסים בתחום קדם-רפואה, כמו ביולוגיה מולקולרית, ביוכימיה, מדעי הצמח, גנטיקה ועוד. המסלול מאפשר לסטודנטים להמשיך לתארים מתקדמים בתחומי מחקר, להמשיך לתכניות ארבע-שנתיות ללימודי רפואה או להשתלב בשוק העבודה ובתעשיות עתירות ידע.
 • לימודי מדעי המדינה – תואר ראשון במדעי המדינה מעניק לבוגרים ידע נרחב, שישרת אותם בדרם המקצועית הן במגזר העסקי והן במגזר הציבורי. ניתן לבחור מסלול חד-חוגי או במסלול דו-חוגי בשילוב של חוג נוסף, ולהמשיך לתארים מתקדמים.
 • לימודי מדעי המחשב – בלימודי המחשב תלמדו קורסים תיאורטיים במדעי המחשב וכן קורסים יישומיים. המכללה מציעה לסטודנטים 3 מסלולים: מסלול חד חוגי, מסלול דו חוגי ומסלול בוגר מדעים בהדגשת מדעי המחשב.
 • לימודי סוציולוגיה – לימודי סוציולוגיה ניתן ללמוד כמסלול חד-חוגי, עם קורסים מחטיבות כמו כלכלה, חינוך ופסיכולוגיה. ניתן ללמוד במסלול דו-חוגי ולבחור חוג נוסף. שילובים מומלצים ומבוקשים הם סוציולוגיה וניהול וסוציולוגיה וכלכלה.
 • לימודי תקשורת – לימודי תקשורת מתאפשרים כמסלול חד-חוגי או כמסלול דו-חוגי עם תחומים אחרים. בנוסף, המכללה מאפשרת לשלב בין לימודי תואר ראשון לבין לימודי תעודה בתחומים מבוקשים כמו דוברות ויח"צ, פרסום ושיווק וכד'.

נושאים חשובים


לימודים בחו"ל

למה ללמוד בחו''ל? יתרונות של לימודים בחו"ל ומידע נוסף במאמר הבא.

לקריאה נוספת

מלגות

אילו מלגות לחיילים משוחררים מרכזיות קיימות כיום? ומהי חשיבותן עבור המשוחרר הטרי?

לקריאה נוספת

עבודה מועדפת בקיבוץ

על אפשרויות התעסוקה בקיבוץ במסגרת עבודה מועדפת (חקלאות, לול, רפת ובתי אריזה), למי עבודה מועדפת בקיבוץ מתאימה ולמי אין מה לחפש שם - כל זאת ועוד במדריך

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה
מגזין חיילים משוחרים - AfterIDF
כל הזכויות שמורות © 2013-2024

קישורים מהירים