זה עתה השתחררת מהצבא וספקטרום האפשרויות העומדות לפניך הוא עצום. קשה לבחור. במידה והטיול הגדול הוא היעד הבא שלך אז איחולינו לדרך צלחה אולם אם החלטת שאין לך זמן לבזבז נשמח לעמוד לצידך במאמר זה שעשוי להבהיר מספר נקודות לגבי מקצוע ההוראה בישראל. נתונים אלו יעשו לך סדר בראש לגבי קריירה מאתגרת ומספקת במיוחד. אם חלמת להיות מפקד, להוביל, להנהיג, לעצב ערכים ומשמעות- זה המקום בשבילך!

אז קדימה, בוא נצא לדרך.

בעידן הגלובאלי בו אנו חיים תרבויות מרוחקות גיאוגרפית ותרבותית אחת מן השנייה מחליפות מידע, רעיונות ומושגים אחת עם השנייה באופן בלתי פוסק שאין לו תקדים בהיסטוריה האנושית היחסית קצרה אשר כל אחד ואחת מאיתנו לוקחים בה חלק פעיל. כמובן שזה לא היה כך תמיד. מרחקים גיאוגרפיים ותרבותיים הקשו על בני האדם לבוא במגע באופן רציף כפי שקורה היום. עידן האינטרנט הביא את המין האנושי לכדי יכולות שלא היו לא לפני כן. אך אסור לנו להתבלבל, המין האנושי, לפחות באלפיים שנה האחרונות התאפיין במגע בין תרבותי באמצעות שפה דומיננטית אחת.

תחילה היתה זו השפה היוונית שחיברה את העולם המזרחי עם זה המערבי בתקופת האימפריה ההלניסטית והרומאית לאחר מכן. אחרי כן כן דווקא השפה הערבית היא זו שחיברה בין תרבויות המזרח הרחוק לתרבויות המזרח התיכון ואלו האירופאיות. התרבות המוסלמית-ערבית היא זו שחיברה את אירופה להודו וסין. היו גם שפות אחרות שהתבלטו בקשר בין עמים כמו השפה הלטינית והשפה הסינית.

כיום, בעידן בה תרבות המערב היא זו ששלטת, השפה האנגלית היא זו שמחברת את העולם הגלובאלי יחדיו. גם בתקופה כשלנו (בעשורים האחרונים) כאשר נדמה שהשפה הסינית נהיית יותר ויותר שלטת בעקבות עלייתה המטאורית של סין, גם בעת הזאת השפה האנגלית רחוקה מלאבד את מעמדה החשוב. במסגרת הבנת כוחה ומעמדה של השפה האנגלית אנו תופסים את גודל החשיבות שבהטמאת השפה האנגלית לדורות הבאים, וזה במטרה לעצב חברה תקינה שעומדת בקשר עקבי עם החברות האחרות הסובבות אותה.

לימודי תעודת הוראה באנגלית

במסגרת לימודי תואר ראשון באנגלית נלמדים היסודות, ההיסטוריה וכן הספרות של השפה האנגלית, במטרה להכשיר את הסטודנטים להוראת השפה האנגלית בבתי הספר. מיומנות הבעה וכתיבה באנגלית עד לכדי רמה קרובה או זהה לדוברי שפת אם הן בעלי ערך גבוה עבור הסטודנטים הלמדים מקצוע זה. בנוסף לכך למדים הסטודנטים להנחיל יסודות שימושיים אלה לתלמידי בתי הספר בטווח גילאים רחב וזאת במסגרת התוכנית של תעודת הוראה באנגלית. לאורך כל התואר נחשפים הסטונטים לקורסים בעלי תכנים שימושיים שנועדו לשפר את יכולתם בשפה האנגלית.

במסגרת הכשרתם של הסטודנטים מושם דגש רב על הכשרה מעשית אשר במהלכה מתנסים הסטודנטים בעבודה מעשית בבתי הספר השונים תוך כדי ליווי צמוד של מדריכים מיומנים.

נושאים חשובים


לימודים בחו"ל

למה ללמוד בחו''ל? יתרונות של לימודים בחו"ל ומידע נוסף במאמר הבא.

לקריאה נוספת

מלגות

אילו מלגות לחיילים משוחררים מרכזיות קיימות כיום? ומהי חשיבותן עבור המשוחרר הטרי?

לקריאה נוספת

עבודה מועדפת בקיבוץ

על אפשרויות התעסוקה בקיבוץ במסגרת עבודה מועדפת (חקלאות, לול, רפת ובתי אריזה), למי עבודה מועדפת בקיבוץ מתאימה ולמי אין מה לחפש שם - כל זאת ועוד במדריך

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

הבהרה
מגזין חיילים משוחרים - AfterIDF
כל הזכויות שמורות © 2013-2024

קישורים מהירים